Мінеральні води, лікувальний Трускавець

Вперше цілющі властивості мінеральних вод Трускавця були описані в 1578 королівським лікарем Войцехом Очко. 1820 році були відкриті глибокі підземні мінеральні води в районі Трускавця. Першим курортним лікарем-дослідником був Антон Машек. Вже тоді почалося наукове вивчення мінеральних джерел і хімічного складу води. У 1835-1849 роках львівським хіміком-аптекарем Теодором Торосевичем було проведено дослідження мінеральних джерел курорту. Він досліджував джерела "Нафтуся", "Едуард", "Фердинанд", "Марія", "Софія". У 1858 році були відкриті "Анна" і "Еммануїл".

На сьогоднішній день на курорті Трускавець багато лікувальних джерел. Королевою лікувальних вод називають мінеральну воду "Нафтуся". Поряд з "Нафтусею" призначають і інші води: "Марію", "Софію", "Броніслава", "Едвард" і "Юзю". З лікувальною метою тут також застосовують сіль "Барбара".

Нафтуся - чарівна вода Трускавця Трускавець придбав славу курорту світового масштабу завдяки лікувальній воді "Нафтуся". Тисячі людей з різних країн приїжджають лікується в Трускавець, розраховую на лікувальну магію Нафтусі. Ця стаття може вам розібратися в деяких особливостях Нафтусі, а також, можливо, відкриє деякі її секрети.

Опис Нафтусі Нафтуся - це слабо (з мінералізацією 0,63-0,85 г / л), майже прісна, гідрокарбонатно-магнієво кальцієва вода, що має специфічний присмак і легкий запах сірководню. Вона безбарвна, майже прозора, холодна (близько 10 ° С) і приємна на смак. Можливо, звідси пішла назва "Нафтуся". Нафтуся Трускавця містить залізо, мідь, свинець, марганець, літій, йод, бром та інші мікроелементи.

Загадка Нафтусі Крім перерахованих мікроелементів Нафтуся також містить і мікроорганізми, які дуже корисні. Серед біотехнологів існує думки, що саме ці мікроорганізми в процесі їх життєдіяльності утворюють біологічно активні речовини, які і надають Нафтусі її лікувальних властивостей. Це мікрофлора здатна руйнувати органічні вищества типу бітумів, фенолів і гумусу. Тобто Нафтуся - це складний продукт мікробної життєдіяльності.

Нафтуся і її лікувальні властивості Фізіологи стверджують, що Нафтуся істотно впливає на всі процеси в організмі, починаючи з обміну на мембрані клітини і кінчаючи зміною складних функцій внутрішньоклітинних структур. Нафтуся сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, стимулює відхід дрібних каменів і піску з нирок, жовчного міхура, сечо-і жовчовивідних шляхів та ліквідовує небезпеку повторного каменеутворення. Окремі структури Нафтусі взаємодіють з рецепторами парасимпатичного і симпатичного відділів вегетативної нервової системи, яка суттєво впливає на тонус гладкої мускулатури шлунка, жовчних і сечових шляхів і кровоносних судин. До багатьох компонентів Нафтусі особливо чутливі рецептори клітин, які виробляю кишкові гормони (гастрин, секретин, холецистокінін), що забезпечує функціональну активність шлунку, підшлункової залози, печінки і жовчних шляхів. Також є взаємодії компонентів Нафтусі з метаболічними процесами в печінковій клітині, що доведено на ізольованій тканини печінки, коли відсутній гормональний або нервовий зв'язок. Нафтуся нормалізує обмін речовин, нормалізуеь роботу шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, захищає і відновлює печінкові клітини, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, виводить з організму радіонукліди, шлаки і недоокислені продукти обміну речовин. При вживанні Нафтусі значно посилюються сечогінні механізми. Нафтуся має бактерицидні властивості. Наприклад, кишкова паличка гине в ній значно швидше, ніж в питній воді. Завдяки імуномодулюючій дії відновлює захисні сили в організмі, запобігає онкологічним захворюванням. Деякі відпочивальники Трускавця не знають, що проходити лікування Нафтусею можна тільки в Трускавці. Справа в тому, що при контакті з повітрям органічні речовини нафтового походження швидко руйнуються, тому Нафтусю необхідно пити тільки в бюветі. За оцінками фахівців лікувальні речовини Нафтусі зберігаються близько двох годин. Лікарі переконують, що від багатьох недуг може допомогти Нафтуся, і направляють пацієнтів на лікування до Трускавця. Так які хвороби лікує Нафтуся? Перш за все, це недуги печінки і жовчних шляхів зі схильністю до утворення жовчних каменів. Чи може Нафтуся вивести камені? Практика показує, що це можливо. Багато хворих вже після першого лікування в Трускавці відчули поліпшення, багато хто забув про цю недугу. У зв'язку з нормалізацією тонусу жовчного міхура в хворих спостерігається зменшення больового симптому. Істотні перебудова у функціонуванні печінкової клітини стимулює продукцію жовчних кислот, що в свою чергу запобігає утворенню жовчних каменів. Також Нафтуся запобігає утворенню каменів у нирках. Яким чином Нафтуся виводить камені з організму? У простій інтерпретації багато того, що не всмоктується кров'ю після фільтрації нирками, виводиться з організму з сечею, що перешкоджає утворенню каменів.